Korduma kippuvad küsimused

"Ma alguses kartsin tulla, sest ma ei teadnud, mida ma rääkima pean ja kas ma üldse kohapeal midagi öelda oskan, aga Kairi oli nii soe ja armas, ja tegi rääkimise lihtsaks. Sain aru, et polnudki mõtet muretseda.”

— TERAAPIA KLIENT

KKK

Milliste teemadega/ probleemidega pöörduda võin?

Kui Te ise Soovite tulla, siis Olete oodatud! Näiteks kui Teid vaimse tervisega seonduvalt miski häirib ja Te ei tea/ ei oska ise lahendust leida või Sooviksite lihtsalt endast paremini aru saada, probleeme ennetada vms.

Mõned sagedased pöördumise põhjused on: paarisuhteprobleemid, pinged laste/ vanemate/ vanavanematega, ärevus, depressioon, kurbus, üksindustunne jt.

Kas teraapias mind sunnitakse midagi tegema?

Minu vastuvõttudel ei pea Te tegema mitte midagi, mida Te ise ei taha. Teie soovil ja loal võin aidata teha Teil raskeid samme, mis tooksid tervendust. Klient saab igal hetkel osalemisest keelduda.

Mis vahe on psühholoogil, psühhoterapeudil ja psühhiaatril?

Peamine erinevus psühhiaatrite, psühholoogide ja psühhoterapeutide vahel on nende haridus ja väljaõpe. Psühhiaater on arst, kes on spetsialiseerunud vaimsele tervisele ja ainult psühhiaatrid on kvalifitseeritud ravimeid välja kirjutama. Psühholoogil on kõrgharidus psühholoogias. Psühhoterapeut kasutab praktilist lähenemist vaimse tervise probleemide ravile ning psühhoteraapias kasutatakse palju erinevaid tehnikaid ja meetodeid, nagu pereteraapia, psühhoanalüüs, kognitiiv-käitumuslik teraapia jm. Terapeutidel võib olla erinev haridustase ning nad võivad olla õppinud selliseid valdkondi nagu meditsiin, psühholoogia või pedagoogika. Lisaks, on termin “terapeut” tänapäeval reguleerimata ning terapeudiks võib ennast nimetada ka isik, kellel vastav haridus puudub, seega soovitan alati uurida valitud terapeudi tausta.

Mina olen nii psühholoog kui ka terapeut, sest mul on kõrgharidus psühholoogias kui ka erinevates psühhoteraapiates (nt pereteraapia, EMDR ja skeemiteraapia) läbitud väljaõpe.

Leiame koostöös Sulle sobivaima lahenduse.